לוגו בריכות שחיה

בריכה במרפסת – מהחלום למציאות

בריכה במרפסת היא חלום עבור ישראלים רבים הרוצים לשדרג את ביתם ואת איכות חייהם.  אם אין לכם חצר, רק דמיינו כמה כיף זה יהיה כאשר תהיה לכם בריכה במרפסת. אתם, בני המשפחה, וכמובן גם האורחים, כולם יוכלו ליהנות מאווירה נעימה של שחייה בבריכת השחייה, בעודכם משקיפים אל נופי העיר. זוהי חוויה מיוחדת במינה, ואפשר גם להגשים זאת – זה לא חלום. ישראלים רבים כבר עשו זאת ובנו לעצמם בריכה במרפסת.

בריכה במרפסת תשדרג את איכות החיים שלכם וכמובן תעלה את ערך הדירה. רק דמיינו איך זה להתחיל את היום בטבילה בבריכה, או לסיים את היום בשחייה לילית. זה ייתן משמעות חדשה לכל בילוי במרפסת ואתם תיהנו מכל רגע.

אבל רגע, זה אמנם אפשרי, אך לא פשוט. בריכה במרפסת היא קודם כל אתגר הנדסי. גם אם חשבתם לקנות בריכה תעשייתית ולמלא אותה במים, דבר שנשמע פשוט ואפילו פתרון זול – עדיין ישנם היבטים הנדסיים שצריך לקחת בחשבון.

בריכה במרפסת – האם המרפסת שלכם תעמוד בעומס?

איננו רוצים להיכנס לעומקם של הפרטים הטכניים, מכיוון שלפי דעתנו זה יהיה חוסר אחריות. אנו רוצים שתהיו מודעים לנושא, אך את הבדיקות עצמן ואת חישובי העומס יש להשאיר למהנדסים ואנשי המקצוע העוסקים בהקמת בריכות שחייה.

ברמת העיקרון המרפסת שלכם תוכננה לעמוד בעומסים מסוימים. על פי התקנים, כל מטר רבוע במרפסת צריך לעמוד בעומס של 350 קילו, דבר המתאים לרוב השימושים, אך לא לבריכה במרפסת. וגם אם המרפסת שלכם נבנתה על פי כל התקנים, עדיין חשוב שמהנדס יבדוק את המצב בפועל – יתכן כי במהלך השנים המרפסת שלכם נחלשה.

מטר מעוקב של מים שוקל כטון אחד. אך גם הבריכה הקטנה ביותר תשקול כמה טונות. לצורך הדגומה בריכה בגודל של 3*3 מ“ר, ובעומק של מטר אחד תשקול 9 טון. וזהו רק משקל המים, מבלי לקחת בחשבון תשתיות שונות ואת משקל האנשים.

בריכת שחייה במרפסת – יש צורך לחזק את תשתיות המרפסת

לפני שבונים בריכת שחייה במרפסת, חשוב לוודא כי היא חזקה מספיק. למען האמת, אם המרפסת לא תוכננה מראש למטרה זו, תצאו מתוך נקודת ההנחה כי היא אינה מתאימה עבור הקמת בריכה במרפסת.

אם אתם נמצאים בשלבי תכנון או בנייה, והכוונה שלכם להתקין בריכה במרפסת – זהו הזמן לדבר עם הקבלנים והמהנדסים, על מנת שידאגו להכין מרפסת היכולה לשאת את העומסים הדרושים. זה כמובן יוסיף לעלויות הבנייה, אך זהו צעד הכרחי. ניתן גם לחזק מרפסת בנויה, אך זהו דבר מורכב בפני עצמו.

הצעד הנבון ביותר יהיה לפנות למהנדסים בעלי ניסיון בהקמת בריכות שחייה. הם יבצעו את בדיקות העומסים ולקבוע מהם החיזוקים הנדרשים על מנת לאפשר את הקמת הבריכה. והם יכולים להוציא אל הפועל את הפרויקט.

אתם מוזמנים להיעזר מאגר אנשי המקצוע שלנו.

שיתוף:

מאמרים נוספים

בריכה פרטית

בריכות שחיה ביתיות

מבוא בעלי בתים רבים שוקלים להתקין בריכה מקורה בביתם. תצורה זו מציעה דרך מרגיעה ומהנה לבלות עם משפחה וחברים. זה גם מעלה את ערך הבית

קרא עוד »
בריכה ביתית

בניית בריכה ביתית

הקדמה: בניית בריכה פרטית בבית היא חלום עבור בעלי בתים רבים. הבריכה הפרטית מציעה מרחב לרגיעה, פעילות גופנית ובידור. זה גם מוסיף ערך לבית שלך

קרא עוד »

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם הצעת מחיר מפתיעה