לוגו בריכות שחיה

מעקה בטיחות לבריכה ביתית

לא אחת שמענו באמצעי התקשורת על אסונות שהתרחשו בבריכות שחייה. אם ישנו כלל ברור שחייבים להקפיד עליו בכל הנוגע לבריכות שחייה – בטיחות מעל הכל. בטיחות בבריכה נוגעת לכל אופן השימוש והתחזוקה של הבריכה, מאיכות המים ועד מעקה לבריכה. ועל האחרון נרצה לדבר הפעם.

על מנת ליהנות מבריכת השחייה, חשוב לדאוג לאמצעים שיאפשרו כניסה ויציאה נוחה וקלה מהבריכה, וגם אמצעים שיגנו מנפילה לבריכה. בוודאי לא תרצו שפעוטות יזחלו ויפלו לתוך הבריכה, זוהי סכנת חיים. השילוב של מעקה לבריכה וגידור מסביב לבריכה נועד לשמור על הביטחון של הרוחצים וכל מי שנמצא בסביבת הבריכה. אלו הם דברים מצילי חיים. באמצעות מעקה לבריכה תוכלו להבטיח כי הכניסה לבריכה תתבצע דרך האזור הרדוד, ובאמצעות הסולם שנועד למטרה זו. כך אף אחד לא ירוץ וייפול היישר למים העמוקים.

כיום ישנן אפשרויות עיצוביות רבות, אך חשוב להשתמש בחומרים איכותיים אשר נועדו במיוחד למטרה זו. התנאים בסביבת הבריכה עלולים לגרום לבלאי, ולכן יש לוודא כי מדובר במעקה לבריכה בעלי עמידות לתנאים חיצוניים והכלור שבבריכה.

מעקה לבריכה – האם זו חובה או שאפשר לוותר?

לפני שנדבר על חקיקה ותקנות, כבר אמרנו – בטיחות זה מעל הכל. בריכת השחייה אמורה להיות מקום לבילוי, הנאה ופעילות ספורטיבית. לא מקום שבו מתרחשים אסונות, ולכן עלינו לשים את הבטיחות מעל הכל – עלינו לדאוג לבטיחות בכל המובנים: זה כולל שימוש במעקה לבריכה וגידור, השגחה על ילדים המשחקים בבריכה וניטור איכות המים.

לגבי חקיקה ותקנות, ישנם חוקי בנייה ותקנות של הרשויות המקומיות התקפות גם לגבי בריכות שחייה פרטיות. ועל פי התקנות אתם נדרשים להשתמש באמצעי בטיחות, ביניהם מעקה לבריכה.

גם חברות הביטוח דורשות זאת, ובמידה ותתרחש תאונה בשטח הבריכה, חברת הביטוח קודם כל תבדוק האם תנאי הפוליסה התקיימו. ואם לא הותקן מעקה בטיחות בבריכה, חברת הביטוח לא תשלם על הנזק.

מה צריך לעשות בבריכה שלי

התקנים השונים יכולים להשתנות בהתאם לסוג הבריכה ומאפיינה השונים. אך אין כאן מקום לאי הבנות, או שום התקנה חובבנית של אמצעי בטיחות. כבר בשלבי התכנון של הבריכה עליכם לוודא כי אתם עובדים מול חברה מנוסה השמה דגש על אמצעי הבטיחות. חשוב שתשאלו ותתעניינו על מנת לדעת מה נדרש וגם מה מומלץ מעבר לזאת.

מתכנני הבריכות מכירים את כל התקנות, ואת כל אמצעי הבטיחות והם הכתובות המתאימה לכל שאלה טכנית ולכל התייעצות בנושאי בטיחות. אין לזלזל בבטיחות של בני המשפחה שלכם, ומוטב לשאול כל שאלה ולבדוק את כל הפרטים מול אנשי המקצוע ולא במקומות אחרים.

כיום ניתן למצוא סוגים שונים של מעקות לבריכה – מעקה לבריכה המעניק תשובה גם לצרכים הבטיחותיים, אך גם לצרכים האסתטיים. כאן באתר תוכלו למצוא מבחר מתקיני בריכות וספקי ציוד אשר יכולים לסייע לכם בייעוץ, תכנון, הקמת הבריכה והתקנת אמצעי הבטיחות.

שיתוף:

מאמרים נוספים

בריכת בטון

התקנת בריכות ביתיות

מבוא להתקנת בריכות פרטיות אם אתם שוקלים להוסיף בריכה לביתכם, אתם לא לבד. בעלי בתים רבים ברחבי העולם בוחרים להתקין בריכות ביתיות. בריכות ביתיות מציעות

קרא עוד »

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם הצעת מחיר מפתיעה