לוגו בריכות שחיה

עיצוב בריכה – המדריך בשבילכם

ישראלים רבים חולמים על בריכת שחייה פרטית, והחלום הזה מתחיל בתכנון ועיצוב בריכות. בעת עיצוב הבריכה צריכים לקחת בחשבון שיקולים שונים; חלקם קשורים לעיצוב ומראה, אחרים קשורים לתחזוקה, תקנים, בטיחות ואישורים.

אם גם אתם חולמים על בריכת שחייה פרטית משלכם, להלן כמה דברים שיש לשקול בעת תכנון ועיצוב בריכות:

הצרכים ומאפייני השטח – השלב הראשון בעיצוב בריכות הוא הגדרת הצרכים שלכם, הן מבחינת השימוש והן מבחינת העיצוב. אתם רוצים בריכה שתשתלב בצורה יפה ואסתטית עם הבית והחצר. ולצד המראה והעיצוב יש לקחת שיקולים של מקום ומאפייני השטח העומד לרשותכם. במסגרת הגדרת הצרכים צריך לקחת בחשבון מי משתמש בבריכה ומה אופי הפעילות שלה. למשל ישנו הבדל גדול בין עיצוב בריכות לטבילה של פעוטות, לבין עיצוב עבור אימוני שחייה ספורטיביים.

תקציב – ישנן אפשרויות שונות לעיצוב בריכות, והתקציב האישי שלכם הוא אחד השיקולים. ישנם פתרונות זולים וישנם פתרונות יקרים יותר. התקציב ישפיע מאוד על העיצוב.

אישורים – הקמת בריכת שחייה דורשת אישורי בנייה. באופן דומה לכל בנייה, אתם זקוקים להגיש בקשה לאישור עם כל התכניות ההנדסיות. זהו הליך בירוקרטי שלוקח זמן, בדרך כלל חודשים רבים. פתרון יותר מהיר הוא הקמת בריכה מתועשת מעל פני הקרקע שאינה דורשת אישורי בנייה.

נגישות ונראות – בעת תכנון ועיצוב בריכות שחייה יש לקחת בחשבון את כל דרכי הגישה לבריכה. מדובר כאן בנושאים הקשורים גם לנוחות, אך לא פחות לבטיחות. בתור הורים לילדים בוודאי גם תרצו את הבריכה בקו הראייה שלכם, על מנת להיות בשליטה ולהשגיח. זהו גם שיקול המשפיע על מיקום הבריכה.

עומק וגודל הבריכה – עומק הוא אחד השיקולים החשובים, ובמידה רבה הוא נגזרת של מטרת השימוש שלכם. אם זו בריכה לילדים ופעוטות בדרך כלל העומק המקסימלי הוא 50 ס“מ. אם אלו הן בריכות משפחתיות או בריכות למטרות שחייה ספורטיבית יש צורך במים עמוקים יותר. נהוג לעשות בריכות שחיה בשיפוע, כאשר העומק ההתחלתי הוא כ 80 ס“מ עד לעומק המרבי המאפשר לאדם לעמוד עם ראשו מחוץ למים. גם גודל הבריכה תלוי במטרת השימוש והשטח העומד לרשותכם.

צורת הבריכה – מקובל להקים בריכות שחייה בצורה מלבנית. אך עיצוב בריכות שחייה יכול להיות בכל צורה שתרצו. אלו יכולות להיות בריכות עגולות או צורות שונות המתאימות לעיצוב ולצרכים שלכם.

חיפוי סביבת הבריכה – בעת עיצוב בריכות יש לקחת בחשבון גם את היקף הבריכה. וגם במקרה זה השיקולים הם בטיחותיים, אסתטיים ופרקטיים. מבחינת העיצוב אתם יכולים לבחור בחומרים שונים וצבעים שונים. מבחינת הבטיחות חשוב שהם ימנעו החלקה. ומבחינה פרקטית יש צורך במשטחים עמידים בפני מי הכלור של הבריכה.

מעקה לבריכה – על מנת לשמור על הבטיחות יש צורך במעקה בטיחות לבריכה. הוא ימנע מצב שבו ילדים, וגם מבוגרים, יפלו בטעות לבריכת השחייה. זוהי דרישה בטיחותית חשובה מאוד.

אלו הם רק חלק מהנקודות החשובות. ישנם דברים נוספים שיש לקחת בחשבון בעת עיצוב בריכות כמו התאורה, חימום הבריכה, כיסוי הבריכה, תחזוקה ועוד.

מומלץ לפנות אל מעצבי בריכות מקצועיים, הם יכולים לתת לכם אוריינטציה וייעוץ לגבי כל הצרכים.

שיתוף:

מאמרים נוספים

בריכה פרטית

בריכות שחיה ביתיות

מבוא בעלי בתים רבים שוקלים להתקין בריכה מקורה בביתם. תצורה זו מציעה דרך מרגיעה ומהנה לבלות עם משפחה וחברים. זה גם מעלה את ערך הבית

קרא עוד »

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם הצעת מחיר מפתיעה