לוגו בריכות שחיה

ניקיון בריכה – שומרים על הבריאות

ניקיון בריכה פרטית נועד לענות על שתי מטרות. המטרה הראשונה היא אסתטית, והמטרה השנייה היא לצורך שמירה על הבריאות שלכם. וכמובן שתי המטרות חשובות, אך בנושא הבריאות אינכם רוצים להתפשר.

בריכה יכולה להיראות כדבר תמים, מקום שבו אפשר לבלות וליהנות. והאמת שכך זה גם צריך להיות. אך חשוב להיות מודעים כי המים יכולים להיות מקור לזיהומים קשים. גם כאשר המים נראים לכם נקיים, עדיין אינכם יודעים אילו מזהמים עשויים להיות בתוך המים.

מזהמים נשטפים מהגוף כאשר הם נמצאים במי הבריכה, כולל פטריות, חיידקים ומיקרואורגניזמים אחרים. אלה יכולים להתרבות במים ולסכן שחיינים. מזהמים נפוצים כוללים חיידקי קולי צואה, טפילי ג'רדיה, סטפילוקוקים וקריפטוספורידיום.

המזהמים השונים עשויים לגרום למגוון מחלות המתבטאות בשלשולים, הקאות, גירויי עיניים, חום גבוה, דלקות עיניים, דלקות אוזניים, דלקת קרום המוח ומחלות בדרכי הנשימה.

המזהמים שהזכרנו שכיחים מאוד בבריכות שחייה שאינו מטופלות, ולכן חשוב מאוד להקפיד על ניקיון הבריכה. בריכות ציבוריות צריכות לעמוד בתקנים והן נמצאות תחת פיקוח של משרד הבריאות אשר עשוי לעשות בדיקות מדגמיות. אך כאשר מדובר בבריכת שחייה פרטית, עליכם לקחת את האחריות ולדאוג לניקיון בריכה סדיר על פי כל התקנים.

כיצד מתבצע ניקיון בריכה

הניקיון כולל תהליכים ושלבים שונים, אך בבסיסו שימוש בפילטרים ותוספים כימיים שונים אשר נועדו לקטול את כל אותם טפילים ומזהמים הנמצאים במים. ניקיון בריכה הוא אינה פעולה חד פעמית, היא צריכה להיעשות באופן קבוע ותמיד יש לנטר את איכות המים.

חומר החיטוי העיקרי הוא כלור, חומר המגיע בצורת טבליות או בצורה נוזלית. בברכות מסוימות נשתמש בהמלחה ומערכות אלקטרוליזה ההופכות את המלח לכלוק, או בתוסף ברום (בדרך כלל בברכות מחוממות).

תחזוקת הבריכה, תקינות של מערכות סינון המים ושימוש בחומרי חיטוי כימיים, הם דבר הכרחי לצורך שמירה על ניקיון בריכה. אך שימו לב, גם חומרי הניקוי הם סכנה בפני עצמה. כלור בכמויות שאינן מספיקות לא יחסל את המזהמים, אך מנגד, כלור בכמות גבוהה הוא סכנה. מסיבות אלו ישנם תקנים מחמירים ומדויקים לגבי השימוש בחומרים אלו. התקנים מגדירים את הכמויות, אופן ההחזקה ואופן השימוש בהם.

ניקיון בריכה הוא עבודה למקצוענים

כאשר בחרתם להקים בריכה בחצר, בוודאי רציתם ליהנות ממנה. מחלות קשות לבני המשפחה והאורחים שלכם הם לא מה שאתם מחפשים. על מנת להבטיח כי מי הבריכה נקיים וראויים לרחצה, מוטב להשאיר את הניקיון למקצוענים. ישנן חברות רבות העוסקות בהקמת בריכות ותחזוקת בריכות. חברות אלו יכולות לספק שירותי ניקיון בריכה וניטור של איכות המים. רק כך תוכלו להיות בראש שקט. כך תמיד תדעו כי המים נקיים וראויים לרחצה, ואין בהם סכנות של מזהמים.

שיתוף:

מאמרים נוספים

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם הצעת מחיר מפתיעה